Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 9ης Αγωνιστικής της Super League

%ce%b1%cf%81%cf%87%ce%b5%ce%af%ce%bf-%ce%bb%ce%ae%cf%88%ce%b7%cf%82

Με γκολ του Λέο Μάτος στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο ΠΑΟΚ επικράτησε με 1-0 της ΑΕΚ, στην Τούμπα για την 9η αγωνιστική της Super League.

Το ντέρμπι των δύο “Δικεφάλων” ανάμεσα σε ΠΑΟΚ κι ΑΕΚ, στην Τούμπα για την 9η αγωνιστική της Super League, κρίθηκε στις καθυστερήσεις με τον Λέο Μάτος να νικά τον Γιάννη Ανέστη και να δίνει τη νίκη στην ομάδα της Θεσσαλονίκης.

Ο ΠΑΟΚ είχε τις περισσότερες ευκαιρίες στο ματς με τις προωθήσεις του Τζάλμα Κάμπος, την κεφαλιά του Τσίμιροτ, την εκτέλεση φάουλ του Λέοβατς, και τα σουτ του Γκάρι Ροντρίγκες, αλλά ο Γιάννης Ανέστης στις τρεις τελευταίες περιπτώσεις αρνήθηκε την παραβίαση της εστίας του.

Αντίθετα, η ΑΕΚ είχε τη μεγαλύτερη φάση της στο πρώτο ημίχρονο στην τελευταία φάση αυτού με τον Αλμέιδα με σουτ στην κίνηση να μην μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος είχε οριζόντιο δοκάρι, αλλά το τελικό αποτέλεσμα κρίθηκε από τα πόδια του Λέο Μάτος, ο οποίος στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων, έδωσε τη νίκη στον ΠΑΟΚ.

30.10. 15:00 Τελικό Παναθηναϊκός 2 – 0 ΑΕΠ Ηρακλής 1908
30.10. 17:15 Τελικό Αστέρας Τρίπολης 1 – 0 Λεβαδειακός
30.10. 17:15 Τελικό Βέροια 0 – 0 Πλατανιάς
30.10. 19:30 Τελικό ΠΑΟΚ 1 – 0 ΑΕΚ