Αποτελέσματα και βαθμολογίες της Super League της 28ης αγωνιστικής

superleague_318845844

Ένα πολύ ευχάριστο απόγευμα για τον ΠΑΟΚ

Μπορεί να έπαιζε με τον βασικότερο ανταγωνιστή του για την πρώτη θέση στα πλέι οφ και προσεχή αντίπαλο του στο κύπελο Ελλάδος όμως ο δικέφαλος είχε ένα από τα πιο εύκολα και ευχάριστα απογεύματα του φετινού πρωταθλήματος

Με 3 γκολ των Ενρίκε, Λέοβατς και Σάχοφ όλα στο πρώτο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 3-0 τον Παναθηναϊκό που δεν τον απείλησε ουσιαστικά σε καμία φάση , ενώ από την άλλη η ομάδα της Θεσσαλονίκης που μετέτρεψε το 2ο ημίχρονο σε τυπική διαδικασία είχε ευκαιρίες να μεγαλώσει κι άλλο το σκορ

Σπουδαίο διπλό ο Ηρακλής, 2-1 τον ΠΑΣ στα Γιάννενα

Το παιχνίδι ξεκίνησε νευρικά με πολλά λάθη στο χώρο του κέντρου, αλλά και με μία φάση η οποία θα συζητηθεί. Στο 6′ ο Γροντής σε μονομαχία με τον Καρανίκα μέσα στην περιοχή έπεσε με τον διαιτητή να δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Παρά το υπέρ του 1-0 ο Ηρακλής μπήκε δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο και λίγο μετά την σέντρα ευτύχισε να κάνει το 2-0. Στο 47′ ο Μοντέιρο εκτέλεσε το κόρνερ, Γαρουφαλιάς και Μπαστακός μονομάχησαν, η μπάλα στρώθηκε στον Δώνη στο ύψος της μικρής περιοχής και με δυνατό σουτ έκανε το 2-0 για τον Ηρακλή. Αυτό ήταν το τρίτο συνεχόμενο γκολ για τον μέσο του Ηρακλή ο οποίος είχε σκοράρει και στα ματς με την Κέρκυρα και τον Λεβαδειακός.

τι δεν κατάφεραν οι Μιχαήλ και Μαμπουλού το έκανε ο Βιντάλ σε μία ανύποπτη φάση. Ο Βραζιλιάνος μεσοεπιθετικός του ΠΑΣ δοκίμασε το πόδι του, η μπάλα πήρε περίεργη τροχιά, χτύπησε πρώτα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Χουάντερσον και στη συνέχεια κατέληξε στα δίχτυα

ΒαθμολογίαΕΛΛΑΔΑ: Super League