Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 24ης Αγωνιστικής της Super League

Ο Ολυμπιακός, ανήμερα των 94ων γενεθλίων του, επικράτησε 4-1 του Άρη στο “Γ. Καραϊσκάκης” και κατέκτησε την τέταρτη διαδοχική νίκη στη Super League. Ξανά στο -7 από την κορυφή, με σκόρερ τους Μασούρα, Ποντένσε (2), και Γκερέρο.

Μόνο για 25 λεπτά πρόβαλε αντίσταση κατά του Ολυμπιακού ο Άρης. Οι “ερυθρόλευκοι’ νίκησαν 4-1 στο Φάληρο για την 24η αγωνιστική της Super League, αξιοποιώντας τις επτά τελικές που πραγματοποίησαν, αλλά και τα λάθη του αντιπάλου.

Αυτή ήταν η 18η φετινή νίκη των Πειραιωτών, η τέταρτη διαδοχική στο πρωτάθλημα και η έβδομη σερί στο “Γ. Καραϊσκάκης”. Οι “κίτρινοι”, τα ατού των οποίων υστέρησαν και δεν είχαν την ίδια εικόνα με προηγούμενα ματς, υπέστησαν την πρώτη τους ήττα ύστερα από έξι αναμετρήσεις και έχουν πλέον απολογισμό 11 νίκες, 4 ισοπαλίες και 9 ήττες. Πάμε να δούμε τα στοιχεία που μάθαμε από το παιχνίδι στο φαληρικό γήπεδο, ανήμερα των 94ων γενεθλίων του Ολυμπιακού.

Η ομάδα του Λουτσέσκου συνεχίζει απτόητη για την κατάκτηση του τίτλου, κυνηγώντας μάλιστα να το πετύχει αήττητη. Ο ΠΑΟΚ δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει και τον Ατρόμητο με 3-0 χάρη στα γκολ των Ολιβέιρα, Μπίσεσβαρ, Σβιντέρσκι.

Ποιος θα σταματήσει αυτόν τον ΠΑΟΚ; Παναιτωλικός, Ξάνθη, Λαμία, ΑΕΛ, Λεβαδειακός και ΠΑΣ είναι οι ομάδες που απομένουν από εδώ και πέρα για να φρενάρουν την προσπάθεια των “ασπρόμαυρων” προς την κατάκτηση του πρωταθλήματος χωρίς ήττα!

Ο Ατρόμητος των πολλών απουσιών το πάλεψε στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά δεν κατάφερε να απειλήσει τον ΠΑΟΚ που έφυγε νικητής από την Τούμπα με σκορ 3-0 χάρη στα γκολ του Ολιβέιρα στο 49′, του Μπίσεσβαρ με πέναλτι στο 45+3′ και του Σβιντέρσκι στο 81′.

ΕΛΛΑΔΑ: Super League
10.03. 15:00 Τελικό ΑΕ Λάρισα 1964 2 – 0 Λεβαδειακός  (0 – 0)
10.03. 16:00 Τελικό Απόλλων Σμύρνης 0 – 0 ΟΦΗ (0 – 0)
10.03. 17:15 Τελικό ΠΑΟΚ 3 – 0 Ατρόμητος Αθηνών (2 – 0)
10.03. 19:00 Τελικό Λαμία 1 – 1 ΠΑΣ Γιάννινα (0 – 0)
10.03. 19:30 Τελικό Ολυμπιακός Πειραιώς 4 – 1 Άρης Θεσσαλονίκης (2 – 0)

ΒαθμολογίαΕΛΛΑΔΑ: Super League