Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία της 16ης Αγωνιστικής της Super League

Τέτοιες νίκες δίνουν πρωτάθλημα. Ο ΠΑΟΚ έφυγε θριαμβευτής από την Τρίπολη, επικρατώντας 0-3 του Αστέρα και διατήρησε το +8 από τον δεύτερο της βαθμολογίας, Ολυμπιακό, ο οποίος νωρίτερα πέρασε από τη Λιβαδειά.

Μπορεί ο Δικέφαλος να μην έχει πλέον τον Πρίγιοβιτς στην επίθεσή του, αλλά διαθέτει “μέταλλο” και κάπως έτσι κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς απέναντι στην ομάδα του Γιώργου Παράσχου, φτάνοντας τους 41 βαθμούς και δείχνοντας ότι φέτος θέλει να κόψει πρώτος το νήμα.

Στο πρώτο ημίχρονο ήταν ο Πασχαλάκης αυτός που κράτησε όρθιο τον ΠΑΟΚ με τις επεμβάσεις του, για να κυριαρχήσει απόλυτα στο δεύτερο 45λεπτο και να φτάσει δίκαια στο τρίποντο. Οι φιλοξενούμενοι είχαν παράπονα από διαιτητικές αποφάσεις του πρώτου μέρους και κυρίως για το ακυρωθέν τέρμα του Μπίσεσβαρ (19′).

ΕΛΛΑΔΑ: Super League
13.01. 17:15 Τελικό Λεβαδειακός 0 – 2 Ολυμπιακός Πειραιώς (0 – 1)
13.01. 19:00 Τελικό Παναθηναϊκός 2 – 2 Ξάνθη (0 – 1)
13.01. 19:30 Τελικό Αστέρας Τρίπολης 0 – 3 ΠΑΟΚ  (0 – 0)