Ο ΑΡΗΣ πέρασε… αέρας (και) από την Σπάρτη

ΤΡΙΑΡΑ ΜΕ ΕΠΕΙΣΟΔΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΚΟΠΗ

Ο Άρης, που θέλει το απόλυτο των νικών μέχρι τέλους για να ελπίζει σε τίτλο, νίκησε 3-0 εκτός έδρας τη Σπάρτη και τη σπρώχνει στον… γκρεμό. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ με πέναλτι που κέρδισε ο Δεληζήσης και εκτέλεσε εύστοχα ο Διαμαντόπουλος. Σε αυτό το σημείο επικράτησε… χαμός. Ποδοσφαιριστές της Σπάρτης άρχισαν να σπρώχνουν τον διαιτητή στη μεσαία γραμμή και τελικά να φεύγει για τα αποδυτήρια συνοδεία αστυνομίας, με αποτέλεσμα η αναμέτρηση να διακοπεί το παιχνίδι για 14 λεπτά. Στο δεύτερο μέρος ο Άρης έβαλε άλλα δύο γκολ, με Πασά και Διαμαντόπουλο.Ο Διαμαντόπουλος στο 45′ (με πέναλτι) και στο 76′ και ο Πασάς στο 63′ διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα σε ένα ματς από το οποίο θα θυμόμαστε το προσωπικό ρεκόρ παραγωγικότητας του Διαμαντόπουλου (16 γκολ) και όλα όσα έγιναν λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου