ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ 5ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ ΤΗΣ Super League

superleague_318845844

Ο Αλεξάνταρ Πρίγιοβιτς έδωσε ξανά τη λύση για τον ΠΑΟΚ και τον έφερε- τουλάχιστον προσωρινά- στην κορυφή της Super League. Με γκολ του Σέρβου επιθετικού στο 55′, ο «Δικέφαλος του Βορρά» επικράτησε 1-0 του ΠΑΣ Γιάννινα στην άδεια (λόγω τιμωρίας) Τούμπα, όπου οι Θεσσαλονικείς μετρούν τρεις νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις. Την πρώτη του ήττα για φέτος γνώρισε ο «Αγιαξ της Ηπείρου», που παραμένει χωρίς νίκη μετά την πρεμιέρα.

Ο Δικέφαλος της Θεσσαλονίκης είχε γενικά καλή παρουσία, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στην επανάληψη μετά το γκολ έδειξε επανάπαυση και άφησε γήπεδο στους φιλοξενούμενους που δεν κατάφεραν να ισοφαρίσουν.

Ο Μπέσνικ Χάσι αποτελεί ήδη παρελθόν για τον Ολυμπιακό. Ο Κοσοβάρος προπονητής ενημερώθηκε από τους ανθρώπους της ομάδας πως απολύεται αμέσως μόλις έφτασε η αποστολή του Ολυμπιακού στου Ρέντη.

Πλέον, το μόνο που απομένει, για να μπουν τίτλοι τέλους στη συνεργασία των δύο πλευρών και επίσημα, είναι η ανακοίνωση του Ολυμπιακού.

Από το ματς με την Σπόρτινγκ Λισαβώνας ήταν ήδη ξεκάθαρο ότι ο Κοσοβάρος θα έπαιζε το τελευταίο του χαρτί στο ντέρμπι με την ΑΕΚ. Τελικά, ο τρόπος με τον οποίο ήρθε η ήττα για τον Ολυμπιακό οδήγησε στην απόφαση να λυθεί η συνεργασία μαζί του.

ΒαθμολογίαΕΛΛΑΔΑ: Super League